KEYFOOD MAGAZİNE

KEYFOOD MAGAZİNE

KEYFOOD MAGAZINE

Gıda Dünyasının Kapılarını Açan Dergi!

Ağustos 2006-Ekim 2007 yıllarında Reklamaj tarafından yayınlanmış gıda sektörüne yönelik ve sektör bilinciyle hareket eden dergidir.

Keyfood Magazine, ulusal zenginliklerinin bilincinde olan bir gıda sanayinin kurulması gerektiğine inanan, gıda sektörünü mercek altına alan, yönetim erkinin sektöre bakışını ortaya koyan, bilim adamları, akademisyenler ve uzmanların alternatif değerlendirmelerini aktaran, sektördeki yapı taşlarının birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan, uluslararası gelişmeleri, teknolojiyi, pazar gelişimini tetikleyecek yapılanmaları irdeleyen bir dergidir.

Anadolu insanının kendine has yeme-yeme içme kültürünü yabancı kültürlere tanıtmayı, yabancı mutfak kültürlerine has değerleri ülkemizle tanıştırmayı, sektördeki girişimcilerimizin ve Türkiye’de marka olmuş firmalarımızın uluslararası platformda takdim edilmesini ve desteklenmesini hedefler. Yurt dışından yurt içine, ülkemizden dünyaya tüm gıda sektörünü bilimsel ve aktüel açıdan ele arak inceler.

Keyfood Magazine, uluslararası bir yayın olarak iki ayda bir Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmış, ulusal ve uluslararası fuarlarda sektörü başarıyla temsil etmiştir.

Keyfood Magazine’in 4.sayısına ait Genel Yayın Yönetmeni Semra Dereli’nin Editör yazısının bir kısmından alıntı:

“Değerli okurlar,

Sizlerle yeni bir sayıda farklı haberler, bambaşka bir vizyon ve güncel konulardaki uzman yazılarımızla bir kez daha karşılaşarak artık kemikleşmeye başlayan Keyfood Magazine konseptini yinelemiş bulunmaktayız.

Gıda dünyasının kapılarını araladığımızda, basın-yayın sektöründe belirli bir noktaya gelmenin ve daha da önemlisi gelinen noktadaki mevcudiyetin devamını sağlamanın dolayısıyla da kalıcı olmanın ne denli zor ve meşakkatli bir yolda ilerlemek olduğunun bilincindeydik. Güzel bir atılım yapmanın, sektördeki boşluğu doldurmanın sevincini yaşarken dergimizin stili de kanıksandı. Keyfood Magazine, artık tamamen tüm taşlarını yerine yerleştirmiş, özgünlüğünü koruyan ve yolunda ağır ama emin adımlarla yürüyen bir yayın organı halini almış bulunmaktadır.

Tabi ki her alanda olduğu gibi başarımızı öncelikle ekip ruhunu özümsemiş, her sayıda misyonunu ekip çalışması yaparak tamamlayan yayın ekibimize borçluyuz. Yadsımamamız gereken   diğer bir husus ise sizlerin bu konuda bizlerden esirgemediğiniz manevi destek. Sektörde gelişen ekonomik sıkıntılara, yaz sezonunun getirdiği sıradan durgunluğa ve piyasaları dalgalandıran siyasi gelişmelere rağmen bizlere fikren, madden ve yazın olarak destek veren herkese gönül bağıyla bağlanırken gösterdikleri ilgiye teşekkür ederiz.”