Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar

Kabin Memuru

kabin memuru mu olmak istiyorsun?

Kabin Memurluğu Mesleği ve Tarihçesi

Türkiye’nin ilk kabin memurluğu tarihçesi kitabı, Türkiye’de Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mesleki alanda yazılan ilk akademik yayını, Dünya Kabin Memurluğu tarihini bir arada sunan ilk yayın…

Havacılık sektöründe adını tarihin yazdığı ya da bir yerlerde kaydedilemeden unutulan tüm ilk’lerin, önlerine çıkarılan her türlü engele rağmen yılmadan mücadele eden öncülerin, İkarus ruhuna sahip oldukları aşikârdır! Bilgi ve deneyim kadar güçlüdür havacının kalbindeki bu duygu! Havacılık bir tutkudur ve tutku kesinlikle bulaşıcıdır! Apronun tozunu yutan kişi,  vazgeçemeyecektir. Çünkü uçak, en sihirli ofistir!

 Uçak düşse siz mi kurtaracaksınız?

Kabin memurları, uçaktaki asıl görevlerinin emniyet ve güvenlik olduğundan ne zaman bahsetseler, bu vahim soruyla karşı karşıya kalırlar… Kabin memurluğu mesleğinin sıradan bir meslek olmadığını, bir kahvenin kırk yıl hatırının olduğu kültürümüzde onların uçaktaki ev sahibi olduklarını düşünmezler. Bununla birlikte kabin memurları, aldıkları değerli eğitimlerle, birçok mesleği içerisinde bulunduran görevleriyle havayolunun markasını, milli kültürü, değerlerini dünyaya taşıyan misyonerlerdir.

Bilinenin aksine özveri ile icra edilen aslında tarihteki bir yönüyle de kadınların varoluş mücadelesini simgeleyen nadide bir meslektir Kabin Memurluğu…

Onlar tek kanatlı bir bröveye tutunmuş gökyüzü sevdalılarıdır aslında! Bir uçağın kabininde ömürlerini geçiren, tek kanatlarıyla ancak birbirlerine tutunarak uçabilecek olan ekiplerdir! Bazen bu mesleği icra edebilmek uğruna verdiler en radikal kararlarını bazense yaşları, medeni halleri, ten renkleri hatta analık hakkı için dahi maruz kaldıkları ayırımcılıktan kurtulmak ve günümüzde sahip oldukları tüm hakları alabilmek için yıllarca mücadele ettiler. Bu kitapta kabin memurlarının havayolu işletmeciliğindeki yeri ve önemini, kadınlarla özdeşleştirilen bir mesleğin erkeklerle başlayışını, gökyüzü kızlarının tarihin akışını nasıl değiştirebildiklerini, dünyadan ve Türkiye’den verilen örneklerle, tek kanatlıların bazen küçük bazen büyük dokunuşlarla insan hayatında nasıl birer kahramana dönüşebildiklerini görebileceksiniz.

Ayrıca elinizdeki eser, havayolu mülakatlarına girmeye hazırlanan adaylar ve üniversitede Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri okumayı düşünen öğrenci adaylarının karar verme aşamasında ve bu bölümlerde okuyan öğrenciler için de bir rehber olacaktır.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri eğitimlerinde kullanılmak amacıyla da hazırlanan bu kitap, özellikle Sivil Havacılığa Giriş, Kabin Memuru Görev ve Sorumlulukları, Acil Durum Emniyet Kuralları derslerinde kaynak kitap olarak kullanılabilir.

TEK KANATLILAR

http://www.aktifyayinevi.com/tek-kanatlilar

ARAMA KELİMELERİ

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Kabin Memuru

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Havayolu Mülakatları

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Sivil Havacılık

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Kabin hizmetleri

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Havayolu Kabin Memuru ilanı

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Havayolu Kabin Memuru alımı

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Hostes

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar Havacılık Kitapları

Kabin Memuru olmak mı istiyorsun? Tek Kanatlılar sivil havacılık kabin hizmetleri ile ilgili kitaplar

Tek Kanatlılar Aktif Yayınevi

Tek Kanatlılar İdeal Kültür Yayınları

Tek Kanatlılar Havacılık ile ilgili kitaplar

Tek Kanatlılar kabin memurluğu ile ilgili kitaplar

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ne iş yapar?

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Dersleri

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Şartları

 

Leave a Reply